شیطان هرگز نمی خوابد

نویسنده: علی شریفی

 

شرح ماجرا….

آیا شما هم اینگونه فکر میکنید ؟ آیا شما هم با من هم عقیده هستید؟ آیا شما تا بحال به این موضوع فکر کرده اید ؟ اینکه شیطان هرگز نمی خوابد … او همیشه بیدار است. از زمان قبل از خلقت انسان و زمین و حیوانات . شیطان ملعون از زمانی لعین و نفرینی شد که حسادت کرد . پس مادر تمامی گناهان حسادت است نه آن زمانی که خداوند آدم را آفرید بلکه از زمانی که مقام و مرتبه خلیفه های خدا در زمین را به فرشتگان نشان داد . از زمانی که خاندان پاک نبوت و امامت مثال خورشیدانی بی فروغ بر آسمان می درخشیدند. از زمانی که تمامی فرشتگان به احترام مقام والائی که انسان نزد خدا دارد در مقابلش زانو زدند. از آن زمان تخم بخل و کینه را نسبت به خاندان پاک نبوت و امامت بر دل سیاه و کریح خود کاشت . همان خاندانی که وقتی آدم ( ع ) خطا کرد و از آن سیب ممنوعه خورد . خداوند شرط بخشش خود را ذکر و توسل آدم ( ع ) به آن عزیزان مشروط کرد .

                                 آری عزیزان شیطان رجیم قسم خورده که نسل آدم ( ع ) را گمراه کند و به خیال باطل خود به خداوند   مهربان و حکیم نشان دهد نسل آدم ( ع ) لیاقت حمایت و توجه او را نداریم .                                           ولی انصافا در بعضی موارد با کارها و اعمالی که از ما سر زده این را متاسفانه ثابت کردیم ولی عزیزان تمامی اولیاء و انبیاء از نسل آدم ( ع ) بودند. یعنی انسان با اختیار خود انتخاب میکندکه شیطان را خوشحال سازد یا او را نا امید گرداند.                                                                                                                    دقیقا به خاطر همین دلایل است که میگویم او هرگز نمیخوابد . او در این روزهای سیاه بخوبی کارش را انجام میدهد . از زمانی که من و تو چشمهای خود را باز میکنیم او بالای سرمان چرخ میزند و با خود وسوسه ها و برنامه هایی که برای من و تو تدارک دیده را مرور می کند .                                                 چه باید کرد ؟ جواب آن ساده است ولی عمل به آن سخت و طاقت فرسا ؛گول نخوریم                        وقتی ما در خواب غفلت هستیم و هیچ گونه و با هیچ تلنگری نمی خواهیم از خواب بیدار شوی  . او بیدار است و با لذتها و وسوسه های مختلف ما را بیش از پیش غرق خواب می کند . مسخ می کند . سحر می کند و از فعالیت و مناسک مذهبی دور می کند.                                                                                                       او سالها زحمت کشیده و در هر برهه از زمان برای به بیراهه کشاندنت کلی لوازم و وسایل و ابزار منحرف کننده ساخته. با دقت برای مردمان هر زمانی برنامه ریزی کرده گه چگونه آنان را مسخ کرده و از راه حق منحرف سازد پس باید گفت دستمریزاد . ولی تابحال شده از خود بپرسید که چگونه میشود در این همه سال آدما گول خوردند مگر از گذشتگان عبرت نگرفته اند . پاسخ سوال می تواند این باشد که بله درست است که اینگونه است ولی شیطان و اعوانش همیشه و در هر زمان به یک روش انسانها را گمراه نمی کند یا برای هر انسانی از یک راه ثابت وارد نمیشود . او انسان را بخوبی میشناسد و میداند هر کسی را چگونه و از چه طریقی مسخ کند . یک سوال : اینطور اگر باشد پس ما هیچ وقت نمی توانیم در برابر شیطان پیروز 

باشیم چون او همه ابزار را در اختیار دارد .

ولی من به شما میگویم این گونه نیست زیرا خداوند یک سلاحی به نام عقل و اختیار به انسان داده و این مهربانی خداوند به اینجا ختم نمیشود بلکه یک نفسی در ما قرار داده که به ما دائما گوشزد می کند . اگر ما نمیتوانیم صدایش را بشنویم این به آن دلیل است که خود نمیخواهیم صدایش را بشنویم.                         در آن هنگام که انسان گناهی مرتکب می شود میتوان خنده های ابلیس را شنید که با طعنه به خداوند می گوید : بارلها این بود احسن خالقین . این بود خلیفه تو در دروی زمین . این موجود که قدر نعمات تو را مموجود بوده ؟

بی شک در آن هنگام دل خدا رو میشکونیم . چطور دلمان می آید اینطور با خدای خود رفتار کنیم  خدایی که همیشه همه چیز را برای ما آماده میکند هنوز دعا نکرده اجابت میکند خدایی که یازده نور و برای نیافتادن تو چاله جهل و گمراهی  فرستاده . چه کار باید می کرده که نکرده . ما خیلی بی انصافیم       خدائی که بعد از گناه کردن هم دست از ما بر نمی دارد و میگوید : صد بار دیگر توبه شکستی باز آی…      

چرا نباید راه نفوذ شیطان را ببندیم چرا باید بگذاریم این موجود پست و دون ما را در مقابل خدا و بزرگان دینمان علی الخصوص امام زمان ( عج ) شرمنده و سرافکنده کند.

چرا باید خدا اینقدر در بین ما غریب باشد . اعتماد به غیر خدا برای ما عادت شده . وقت گرفتاری خدا را بیاد می آوریم فقط در حد ۴ رکعت نماز مقداری اشک . چرا خدا در تمام زندگی ما جلوه ای ندارد.   چرا خداوند باید رفاقت خود را با انسان همیشه مثال اتوبان یکطرفه ببیند.

تا بحال شده به حرمت رفاقتمان با خدا بیاییم در لحظه گناه از انجام آن بپرهیزیم . یا مثل همیشه با خود گفتیم عیب نداره خدا بزرگه بعدش توبه میکنیم . ای انسان تو واقعا مطمئنی تا بعدا زنده میمانی که جبران  کنی خداوند بارها به تو ثابت کرده ای انسان بدان زمان وداع تو با دنیا همیشه نزدیک است پس ریسک نکن و خود را از گناه دور کن تا هم آثارش و در این دنیا و هم در اون دنیا ببینی .

امید است این مقاله تلنگری برای من و شما باشد تا گول این موجود لعین و پست را نخوریم و رفاقتمان را با خدا محکمتر کنیم . رفیق هیچ وقت به دوست خود خیانت نمی کند خدا بارها به ما رفاقت خود را ثابت کرده و از این به بعد نوبت ماست…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up